– Rodinné focení – informace k focení –

Není lepší dárek k Vánocům pro babičku a dědu a není lepší vzpomínka na významné okamžiky vašeho života.

Při rezervaci termínu po vás budu chtít vědět kdo vše se budu fotit, jména a věk vašich dětí.

Rodiny fotím POUZE VENKU během pozdního odpoledne/v podvečer/večer, kdy už je slunce nízko a je tedy vhodné světlo pro focení. Zpravidla jde o čas cca 1,5 hodiny před západem slunce. Především v létě se jedná o relativně pozdnější hodinu, proto je ideální dětem v tento den upravit denní režim tak, aby byly na focení odpočaté. Z vlastní zkušenosti vím, že některé děti špatně snášejí změnu denního scénáře, a přimět je spát v době, kdy na to nejsou zvyklé, bývá někdy obtížné. Věřte ale, že posunout jim v tento den odpolední spánek tak, aby byli na podvečerní focení ještě čilé, za to rozhodně stojí. 😉

Focení trvá zpravidla 1 hodinu v závislosti na zvoleném balíčku, lokaci a také věku dětí. Malé děti ztrácejí pozornost velice rychle, proto čím mladší děti máte, tím bývá focení kratší.

Protože při focení venku je zásadním faktorem počasí, domlouvám se s klienty vždy na týden,  ve kterém focení proběhne. Konkrétní den v daném týdnu si pak upřesňujeme pár dní předem s ohledem na počasí.  Při špatném počasí (dešti) se venkovní focení přesouvá na jiný termín. Důvodem ke změně/zrušení termínu focení je déšť, nikoli zataženo.  Náhradní termín se snažím nabízet vždy v horizontu dvou týdnů.

Nejraději fotím na místech, kde to důvěrně znám a vím tedy, kam zapadá slunce a kde je to na focení ideální. Své oblíbené lokace na focení pravidelně objíždím a kontroluji, zda je vše tak, jak má být. Proto si s klienty místo focení upřesňuji zpravidla pár dní před focením spolu s konkrétním termínem.

Pokud máte přání fotit na vašem oblíbeném místě, dejte mi to, prosím vědět včas. Na místo focení se vždy jezdím dívat předem. V případě focení na „vašem“ místě je k ceně focení nutné připočítat ještě dopravu (viz. ceník).

Na focení si vezměte oblečení sladěné do jednoho tónu a stylu. Raději prosím zvolte oblečení bez výrazných nápisů a obrázků. Pozor také na kombinace různých pruhů, kostek a puntíků u jednotlivých členů rodiny. To samé platí u dětí, oblečení s obrázky Hello Kitty a Mickey Mouse nevypadá na fotkách příliš dobře. Nepřeberné množství inspirace můžete najít například na Pinterestu. Při rodinném focení zpravidla nedoporučuji převlékání do více outfitů. 

Rodinné focení nejčastěji fotím bez rekvizit, ven s sebou beru pouze deku na sezení, případně pár drobností na upoutání pozornosti dětí.

Je pochopitelné, že budete před focením nervózní, aby děti neplakaly, spolupracovaly a fotky se povedly. Toho docílíte jednoduše. Děti ani sebe před focením zbytečně nestresujte. Stačí, když budou vědět, že jdou za hodnou tetou, se kterou si budou hrát a ona jim při tom udělá hezké obrázky. Focení má být zábava. Pokud budou všichni zúčastnění v pohodě, odměnou vám budou krásné vzpomínky v podobě kouzelných fotek vaší rodiny.

Důležité shrnutí pro rodinné focení: 

  1. Volte oblečení bez nápisů a obrázků!!!!
  2. Vaše oblečení na focení by mělo být vyžehlené!
  3. Na focení doražte včas! (především u focení při západu slunce je toto velice důležité!!!)
  4. Na focení s sebou nenoste příliš věcí a žádné cennosti. Při focení popocházíme a přesouváme se a co si s sebou přinesete, to s  sebou budete poponášet během celého focení.
  5. Přijďte s dobrou náladou a zbytečně se nestresujte. Focení je zábava, tak se na něj zkuste těšit! 😉