Focení batolat

Pokud nestihnete miminko nafotit v průběhu prvních 10 dní (kdy fotím novorozeňátka), není nic ztraceno. Další zásadní okamžik v jejich životě, a tedy i vhodný čas pro pořízení fotopamátky, přichází ve 4. měsíci, kdy miminko začíná sledovat hračky, pase koníčky, směje se, reaguje na hlas. O něco pestřejší jsou pak fotky, když miminko začne samo sedět, lézt,…. To vše jsou momenty, které vám moc ráda pomůžu zvěčnit. Ukázky z focení batolat najdete v Galerii.

Focení probíhá většinou do 14 dnů – 1 měsíce od objednání, záleží na mých kapacitách a dle sezóny.

Focení trvá kolem 1 hodiny se vším všudy, většinou spíš méně. Malá miminka rychle ztrácejí pozornost a snadno se unaví. V průběhu není problém miminko nakojit nebo nakrmit. Obecně platí, že je vhodné miminka fotit v době, kdy jsou odpočatá, tedy dopoledne, případně po odpoledním spánku. Vždy se snažím maximálně přizpůsobit potřebám vašim i miminka.

Dokud dětičky nechodí, fotí se především na bříšku a na zádech, případně na čtyřech nebo v sedě (záleží, co vaše miminko už umí). Cílem je zaznamenat aktuální dovednosti miminka, miminka tedy například nikdy neposazuji, pokud to ještě sama neumí.

Na focení je vhodné miminko obléci do jednobarevného body téměř jakékoli barvy, dobře vypadají, vzory. Z oblečení ryfličky, šatičky a sukénky, jako doplňky kšandy, bekovky, kloboučky, … Vyvarujte se ale nápisům a obrázkům. Oblečení s obrázky Hello Kitty, Mickey Mouse a podobně nevypadá na fotkách příliš dobře. Ideální je, když s sebou přinesete více variant oblečení, abychom mohli v průběhu focení miminko převléct, případně vybrat tu nejvhodnější. Miminka během focení zpravidla nepřevlékám. Pokud se vám nechce oblečení shánět, mám v ateliéru k dispozici oblečení na miminka 6-9měsíců v celé řadě barev.

Miminka fotím v rámci balíčku „BATOLECÍ MINI“.

A závěrem malá rada. Focení miminek a batolat má být zábava, naším úkolem je společně děti rozesmát tak, aby se cítily dobře a uvolněně. Focení pro vás má být příjemný zážitek a ne stres, jestli se miminko správně natočí – o tom focení dětí není. Přesto je dobré se před focením zamyslet, co na vašeho drobka „platí“ a co ho zaručeně rozesměje.  Protože jste to především vy, kdo vaše miminko znáte nejlépe, na koho reaguje a právě vy ho budete mít za úkol rozezsmívat. Pokud budou všichni zúčastnění včetně přihlížejících v pohodě, odměnou vám budou krásné vzpomínky v podobě kouzelných fotek vašich dětí.