Rodinné portréty

Není lepší dárek k Vánocům pro babičku a dědu a není lepší vzpomínka na významné okamžiky vašeho života.

Focení probíhá většinou do 2-3 týdnů od objednání, záleží na mých kapacitách a sezóně. Čím dříve se objednáte, tím lépe.

Focení trvá maximálně 2 hodiny v závislosti na zvoleném balíčku.

Na focení si vezměte oblečení sladěné do jednoho tónu a stylu, můžete přinést i více kousků. Na místě pak vybereme to nejvhodnější nebo se můžete v průběhu focení převléct (nebojte se převlékání v přírodě, vždy s sebou beru přenosnou převlékací kabinku).  Raději prosím zvolte oblečení bez výrazných nápisů a obrázků. Pozor také na kombinace různých pruhů, kostek a puntíků u jednotlivých členů rodiny. To samé platí u dětí, oblečení s obrázky Hello Kitty a Mickey Mouse nevypadá na fotkách příliš dobře. Pro kluky dobře vypadají košile, rifle, kšandy, apod., pro holčičky vezměte 1-2 šaty, klidně i kombinaci s kalhotami, ať máme z čeho vybírat. V ateliéru fotím většinou naboso, bez ponožek.

Maminky nic nezkazí líčením (klidně o něco více než obvykle), vlasy je lepší mít si den předem, lak na nehty raději žádný než oloupaný.

V ateliéru (kvůli jeho menším rozměrům) fotím především polodetail, v exteriéru se pak fantazii meze nekladou. Rodiny s dětmi fotím nejraději venku. Celé focení je většinou příjemná procházka, při které se čas od času zastavíme a vyfotíme pár snímků. Početnější rodiny fotím výhradně v exteriéru!

Je pochopitelné, že budete před focením nervózní, aby děti neplakaly, spolupracovaly a fotky se povedly. Toho docílíte jednoduše. Děti před focením zbytečně nestresujte. Stačí, když budou vědět, že jdou za hodnou tetou, se kterou si budou hrát a ona jim při tom udělá hezké obrázky. Určitě se jim nesnažte domluvit ve stylu „jdeme se fotit, budeš muset hezky sedět a hodně se usmívat“, to je zbytečné a v dětech akorát vytvoříte blok, že budou něco „muset“. Focení má být zábava. Pokud budou všichni zúčastnění včetně přihlížejících v pohodě, odměnou vám budou krásné vzpomínky v podobě kouzelných fotek vaší rodiny.

Důležité shrnutí pro rodinné focení: 

  1. Volte oblečení bez nápisů a obrázků!!!!
  2. Vaše oblečení na focení by mělo být vyžehlené!
  3. Umyté vlasy, odlakované nebo čerstvě nalakované nehty a oholené chloupky tam, kde je třeba, jsou základ.
  4. K oblečení si nezapomeňte přibalit vhodně barevné spodní prádlo a hodící se boty.
  5. Na focení doražte včas! (především u focení při západu slunce je toto velice důležité!!!)
  6. Na focení s sebou nenoste příliš věcí a žádné cennosti. Při focení často popocházíme a přesouváme se a co si s sebou přinesete, to s  sebou budete poponášet během celého focení. Navíc můžete něco při odkládání věcí vytrousit, případně se během chvíle vaší nepozornosti může pro věc sehnout kolemjdoucí nenechavec. Zbytečně se pak během focení budete muset místo pózování soustředit na hlídání vašich pokladů.
  7. Rodiče, zvažte, kde se vaše děti budou při focení cítit lépe. Pokud jsou vaše dětičky neposedové, je vždy lepší fotit venku, kde mají více prostoru, než se je snažit udržet v ateliéru na prostoru 2×2 metry.
  8. Přijďte s dobrou náladou a zbytečně se nestresujte. Focení je zábava, tak se na něj zkuste těšit! 😉