Rodinné portréty

Není lepší dárek k Vánocům pro babičku a dědu a není lepší vzpomínka na významné okamžiky vašeho života.

Focení probíhá většinou do 2-3 týdnů od objednání, záleží na mých kapacitách a sezóně. Čím dříve se objednáte, tím lépe.

Při rezervaci termínu po vás budu chtít vědět kdo vše se budu fotit, jména a věk vašich dětí.

Rodiny fotím během pozdního odpoledne/v podvečer, kdy už je slunce nízko a je tedy vhodné světlo pro focení. Vím, že některé děti špatně snášejí změnu denního režimu, ale věřte, že posunout na ten jeden den dětem odpolední spánek tak, aby byli na focení odpočaté, za to rozhodně stojí. 😉

Focení trvá maximálně 2 hodiny v závislosti na zvoleném balíčku, lokaci a také věku dětí. Malé děti ztrácejí pozornost velice rychle, proto čím mladší děti máte, tím zpravidla focení bývá kratší.

Při špatném počasí se venkovní focení přesouvá na jiný termín. Důvodem ke změně/zrušení termínu focení je déšť, nikoli zataženo.  Náhradní termín se snažím nabízet vždy v horizontu maximálně dvou týdnů.

Nejraději fotím na místech, kde to důvěrně znám a vím tedy, kam zapadá slunce a kde je to na focení ideální. Své oblíbené lokace na focení pravidelně objíždím a kontroluji, zda je vše tak, jak má být. Čas od času se stane, že na mém oblíbením místě neposekají trávu nebo zorají pole s klasy dříve než obvykle. Proto si s klienty přesné místo focení upřesňuji zpravidla pár dní před focením.

Na focení si vezměte oblečení sladěné do jednoho tónu a stylu. Raději prosím zvolte oblečení bez výrazných nápisů a obrázků. Pozor také na kombinace různých pruhů, kostek a puntíků u jednotlivých členů rodiny. To samé platí u dětí, oblečení s obrázky Hello Kitty a Mickey Mouse nevypadá na fotkách příliš dobře. 

V ateliéru (kvůli jeho menším rozměrům) fotím především polodetail, v exteriéru se pak fantazii meze nekladou. Z toho důvodu upřednostňuji focení v exteriéru. Celé focení je většinou příjemná procházka, při které se čas od času zastavíme a vyfotíme pár snímků. Početnější rodiny fotím výhradně v exteriéru!

Je pochopitelné, že budete před focením nervózní, aby děti neplakaly, spolupracovaly a fotky se povedly. Toho docílíte jednoduše. Děti ani sebe před focením zbytečně nestresujte. Stačí, když budou vědět, že jdou za hodnou tetou, se kterou si budou hrát a ona jim při tom udělá hezké obrázky. Focení má být zábava. Pokud budou všichni zúčastnění v pohodě, odměnou vám budou krásné vzpomínky v podobě kouzelných fotek vaší rodiny.

Důležité shrnutí pro rodinné focení: 

  1. Volte oblečení bez nápisů a obrázků!!!!
  2. Vaše oblečení na focení by mělo být vyžehlené!
  3. Na focení doražte včas! (především u focení při západu slunce je toto velice důležité!!!)
  4. Na focení s sebou nenoste příliš věcí a žádné cennosti. Při focení často popocházíme a přesouváme se a co si s sebou přinesete, to s  sebou budete poponášet během celého focení.
  5. Rodiče, zvažte, kde se vaše děti budou při focení cítit lépe. Pokud jsou vaše dětičky neposedové, je vždy lepší fotit venku, kde mají více prostoru, než se je snažit udržet v ateliéru na prostoru 2×2 metry.
  6. Přijďte s dobrou náladou a zbytečně se nestresujte. Focení je zábava, tak se na něj zkuste těšit! 😉