Focení dětí (od 5 let)

Focení dětí od cca 5 let je (na rozdíl od focení menších dětí) poměrně jednoduché. Dá se s nimi celkem snadno domluvit a přesvědčit/uplatit 🙂 je alespoň na chvíli ke klidnému pózování.

Focení probíhá většinou do 2-3 týdnů od objednání a trvá zpravidla 1-2 hodiny (záleží na vámi zvoleném balíčku a na tom, jestli budeme fotit i rodinné fotky nebo jen děti). Může probíhat jak u mě v ateliéru, tak venku. Záleží čistě na vás. Platí ale, že venku se děti cítí lépe než v ateliéru a bývají tak přirozenější. A navíc, řekněme si upřímně, to co umí vykouzlit slunce, v ateliéru nenapodobíme.

Oblečení na focení se snažte volit bez nápisů a obrázků. Vezměte s sebou různé barvy a druhy oblečení. Pro kluky dobře vypadají košile/trička a rifle, pro holčičky vezměte 1-3 šaty, klidně i kombinaci s kalhotami, ať máme z čeho vybírat. Dobře vypadají i stylizované fotografie, pokud tedy máte doma malou baletky nebo fotbalistu, můžeme fotit i v dresu nebo kostýmu, který si (vypraný a vyžehlený) přinesete s sebou.

Na společné rodinné fotky si vezměte sladěné oblečení, nic nezkazíte bílou nebo černou košilí a džínsy pro maminku i tatínka, u maminek může být i jednoduchá jednobarevná halenka/košile/tričko bez velkých detailů, jednobarevné kalhoty/sukně, případně šaty, u tatínků jednobarevné tričko, džínsy. V podobném duchu oblečte i sourozence. Vyvarujte se nápisům a velkým obrázkům. Maminky nic nezkazí líčením, vlasy je lepší mít si den předem, lak na nehty raději žádný než neupravený. Rodinné fotky fotím dle přání klientů. Vždy záleží na situaci, místě focení a přání rodičů. V ateliéru (kvůli jeho menším rozměrům) fotím především polodetail, v exteriéru se pak fantazii meze nekladou. V ateliéru fotím většinou naboso, bez ponožek.

Větší děti se fotí už většinou bez nebo s minimem rekvizit. Pokud máte doma doplňky, se kterými chcete mít vaše dítě zvěčněné (například máte jako rodina speciálního pro vás typického koníčka a chcete takto stylizovat i vašeho potomka), stačí mi zaslat emailem fotografie rekvizit. Následně se domluvíme, jestli je to možné. Ne každý doplněk je s ohledem na estetickou stránku vhodný.