Narozeniny, a především ty první, jsou velká událost jak pro rodiče, tak pro malého oslavence. Vždy se snažím, aby si váš prcek focení užil stejně jako svou narozeninovou oslavu. Proto narozeninové focení zpravidla netrvá déle než hodinu a zahrnuje spoustu zábavných aktivit, které si většinou užije jak dítě, tak jeho rodiče.  Jak to tedy probíhá? Nejčastěji ve čtyřech krocích. Je ale samozřejmě čistě na vás, jestli budete chtít vašeho oslavence vyfotit tak, jak je popsáno níže, nebo nějaký bod vynechat. Ukázky najdete v sekci Galerie.

  • Narozeninová dekorace

Začínám vždy narozeninovou dekorací. Součástí dekorace bývají dřevěná písmenka ROK a dřevěná jednička. V ateliéru mám k dispozici i řadu rekvizit jako jsou židličky, postýlky, mísy, dřevěné hračky do ručky, dečky, ale i šatičky a oblečky pro chlapečky i holčičky. Na narozeninové focení tedy nemusíte (ale pochopitelně můžete) malému oslavenci žádné oblečení vozit.

A pak teprve začíná ta pravá zábava.

  • „Smash cake“ aneb patlačka v dortu

Na focení s sebou můžete přinést reálný dortík, cupcake, muffin a podobně. Zkrátka cokoli, v čem se váš drobek bude moci popatlat. Žádoucí je, aby dortík na konci už vůbec nevypadal jako na začátku. „Patlací“ fotky stejně jako narozeninovou scénu a koupací scénu fotím na bílém vinylovém(plastovém) pozadí, především kvůli snadné omyvatelnosti.

  • „Milk bath“ aneb koupačka v mlíčku

Po úspěšné patlačce většinou následuje zábavná ale zároveň praktická koupačka, kde z malého oslavence smyjeme poslední zbytky dortu a zároveň si bude moci pěkně zařádit buď v pěně nebo v mléčné lázni. V ateliéru mám vždy k dispozici elektrické topeníčko na přitopení. Nemusíte se tedy bát, že by vašemu prckovi byla ve vaničce zima. Prosím, pokud budete chtít koupací fotky, vezměte vašemu drobkovi ručník, do kterého ho bude možné po odfocení scény zabalit a vysušit. 

  • Neutrální dekorace

Focení končím pár snímky malého oslavence na reálném dřevěném pozadí s přírodními dekoracemi.

  • Společné foto

Focení většinou končíme společnou fotkou celé rodiny (pokud si ji přejte). A je hotovo.

Co se bude chtít po vás?

Po vás se chce vlastně jediné, a to výběr barvy, do které budu následně ladit celé focení včetně rekvizit a oblečení. Pokud máte nějaké specifické přání nebo chcete fotit s konkrétní vámi donesenou rekvizitu, prosím o info předem, abychom se domluvili, jestli je to možné.  V průběhu není problém miminko nakojit nebo nakrmit. Miminkům proto nezapomeňte vzít něco dobrého na zub.

Naspolečné rodinné fotky si vezměte sladěné oblečení stylem i barevně (týká se rodičů a sourozenců). Vyvarujte se nápisům a velkým obrázkům u všech členů rodiny. Pokud si nepřejte fotky celé rodiny, zvažte, zda je u focení nutná přítomnost tatínka (případně dalších sourozenců). Právě tatínkové s dětmi jsou méně trpěliví a zbytečně se pak během focení nudí.

A závěrem malá rada. Focení miminek a batolat má být zábava, naším úkolem je společně děti rozesmát tak, aby se cítily dobře a uvolněně. Focení pro vás má být příjemný zážitek a ne stres, jestli se miminko správně natočí – o tom focení dětí není. Pokud budou všichni zúčastnění včetně přihlížejících v pohodě, odměnou vám budou krásné vzpomínky v podobě kouzelných fotek vašich dětí.